Sėkmingam kūrybinių industrijų vystymuisi svarbu sudaryti palankias sąlygas — reikalinga infrastruktūra, priemonės ir įranga gamybai ar paslaugų teikimui, taip pat reikalingos kompetencijos, įgūdžiai, konsultacijos.

Menų inkubatorius – tai organizacija, savo patalpose sutelkianti smulkaus ir vidutinio kūrybinio verslo subjektus, menininkus, pradedančius verslą, lengvatinėmis sąlygomis išnuomojanti patalpas, techninę ir biuro įrangą, teikianti metodines, technines, konsultacines, mokymų paslaugas. 

Pagrindinis menų inkubatorių tikslas – remti pradedančius menininkus ir kūrybinių industrijų verslus, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, sumažinti veikiančių jaunų kūrybinių verslų riziką ir padėti įmonėms ar asmenims, turintiems gerų kūrybinio verslo idėjų sustiprėti ir konkuruoti rinkoje.

Dabar Lietuvoje veikia aštuoni meno inkubatoriai – penki Vilniuje, vienas Anykščiuose, vienas Telšiuose, vienas Klaipėdoje. 

Visi veikiantys Lietuvos meno inkubatoriai pristatyti čia

Didelis dėmesys tenka jauniesiems – menų  inkubatoriuose ne mažiau 50 procentų rezidentų sudaro jauni menininkai ar jaunos kūrybinio verslo įmonės.

Ar šiuo metu yra laisvų rezidencijų ? Galite sužinoti čia

Kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“ ir Kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“ yra bendradarbystės (angl. coworking) erdvės, kuriose visada galite rasti stalą, kėdę ir bendraminčių. Apie sąlygas teiraukitės info@pakrante.eu (Vilniaus kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“) ir laura@kepa.lt (Klaipėdos kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“).

Šią virtualią meno inkubatorių platformą inicijavo Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, iniciatyvos rėmėjai ir partneriai – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos komunikacijos agentūrų asociacija.

 
 
 
 

Rėmėjai ir partneriai